Rýchly kontakt: +421 915 915 513 | fawell@fawell.eu
vip card
eshop

Naša predajňa

E-SHOP

https://www.podlahy-dvere.eu/

OTVÁRACIE HODINY 


Pondelok - 8:30 - 12:00 / 13:30 - 17:00

Utorok  -  8:30 - 12:00 / 13:30 - 17:00

Streda  - 8:30 - 12:00 / 13:30 - 17:00

Štvrtok -  8:30 - 12:00 / 13:30 - 17:00

Piatok  -  8:30 - 12:00 / 13:30 - 17:00

Sobota  - ZATVORENÉ 

Nedeľa - ZATVORENÉ 

* PARKOVANIE ZADARMO

 

KONTAKT

Levočská 11, 080 01, Prešov

Telefón: (+421) 905 891 655

E-mail: fawell@fawell.eu

DREVENÉ PODLAHY

Ponúkame drevené podlahy od slovenského výrobcu Europarkett. Povrchová úprava - 6 vrstiev UV laku KLUMPP alebo rastlinný olej od dánskej firmy WOODCARE. Nášľapná vrstva cca 4 mm je k dispozícii v rôznych dekoroch a farebných odtieňoch tvrdeného dreva. Stredná vrstva z mäkkého dreva zabezpečuje stabilitu a tvarovú stálosť. Spodná protiťahová dýha napomáha tvarovej stálosti parkiet. 

Patentovaný spoj uniclic predstavuje revolučnú technológiu spájania drevených podláh bez použitia lepidla. Výsledkom je mechanický ideálne tesný spoj bez nežiadúcich medzier, ktorý zaručí, že podlaha bude vyzerať dlho tak dobre ako v deň pokládky. V neposlednom rade zľahčuje a urýchľuje samotnú pokládku podlahy. 

COUNTRY: povolené zdravé hrče do 15 mm, čierne hrče do 5 mm, vypydavé hrče do 10 mm a otvory po nich, beľové lamely do 1/2 šírky lame

NATUR: povolený radiálny a tangenciálny rez, zrkadlové lamely, menšie farebé rozdiely, zrastené ihlové očká do 8 mm, zdravé hrče do 10 mm bez bele

PREMIUM: čistý výber bez hrčí a bez bele, harmonická jednotná farba


Lakované podlahy - vo výrobe prejde parketa 6-krát lakovaným valcom, kde sa postupne nanášajú vrstvy UV - tvrdeného  laku KLUMPP od nemeckého výrobcu. Tento lak sa vyznačuje vysokou priľnavosťou a je transparentný, preto sa dá použiť aj na exotické dreviny. Všetkých 6 vrstiev je ekologicky nezávadných, neobsahujúcich rozpúšťadlá a ani formaldehydy. Postupným nanášaním vrstiev sa niekoľkonásobne zvýši odolnosť parkiet proti poškrabaniu a oderu. Pre bežnú údržbu stačí vlhký mop a saponát na drevené podlahy.

Olejované podlahy - rastlinný olej dánskej firmy WOODCARE je vyrobený z výťažku kokosu a sóje. Je ekologický a hygienicky nezávadný, vhodný aj pre alergikov. Zvýrazňuje prírodnú štruktúru dreva a zintenzívňuje farebné odtiene. Na bežnú údržbu sa neodporúča voda, ale špeciálny čistiaci olej v kombinácii s vodou. Poškodenie menšieho rozsahu olejovanej podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy oleja.


SFB PARKETOVÝ VZOR

Povrch parkiet je hladký. Povrchová úprava – 6 vrstiev UV tvrdeného laku KLUMPP alebo rastlinný olej WOCA od dánskej firmy WOODCARE. Lamely sú lepené na stredovú stabilizačnú vrstvu v troch radoch vedľa seba. Triedenie lamiel závisí od toho, či parkety majú vytvárať pokojnejšiu harmonickú atmosféru alebo budú pútať pozornosť svojou rôznorodou farebnou kombináciou a kresbou dreva.

         


LHD DOSKOVÝ VZOR

Textúra dreva je zvýraznená škrabaním (kar­tačovaním), ktoré dodá podlahe živšiu štruktúru. Jednolamelové parkety LHD majú po obvode zo všetkých štyroch strán zrazenú hranu. Prirodzenú a krásnu štruktúru a vláknitosť dreva obohacuje olejová povrchová úprava v transparentnom alebo farebnom prevedení. Výhodou je, že po každom preolejovaní je podlaha krajšia a má bohatšie farebné odtiene. Chráni drevo zvnútra aj zvonku, olej prenikne do dreva a vosk tvorí ochranný voskový povrch, nepraská a neodlepuje sa, dobrá odolnosť voči vode, povrch sa dá jednoducho aj čiastočne renovovať. Údržba a čistenie je podobné ako pri lakovaných parketách, len je potrebné použiť ošetrovacie prostriedky na olejované povrchy.

             


MASÍVNA DUBOVÁ PODLAHA

Tradičná dubová dlážkovica s dizajnom plným života, rozmanitosti a krásy dreva. Textúra dreva je zvýraznená škrabaním (kar­tačovaním), ktoré dodá podlahe živšiu štruktúru. Dlážkovica má po obvode zo všetkých štyroch strán zrazenú hranu. Prirodzenú a krásnu štruktúru a vláknitosť dreva obohacuje olejová povrchová úprava v transparentnom alebo farebnom prevedení. Výhodou je, že po každom preolejovaní je podlaha krajšia a má bohatšie farebné odtiene. Údržba a čistenie je podobné ako pri lakovaných parketách, je len potrebné použiť ošetrovacie prostriedky na olejované povrchy.

       

Nakupujte aj na našom e-shope: https://www.podlahy-dvere.eu/